11 Mart 2016

Maclaren Triumph Bebeğimsin

Merhabalar yaklaşık bir yıl önce çok severek Armadillo Flip aldığımızı yazmıştım. Kendisini hala seviyor ve kullanıyoruz. "Peki o zaman neden baston puset aldın?" diye sorarsanız hemen açıklayayım :)

Otuduğumuz apartman sağolsun düdük kadar bir asansörü var. Yani o kadar ufak ki 2 kişi elimiz dolu olduğunda zor sığıyor, pusetle girdiğimizde tutma yerini kapayacakmış gibi arkaya katlıyoruz. 

Hadi bu çözülmeyecek bir problem değil ama daha da kötüsü apartmandaki lanet olasıca asansörler birinci kattan başlıyor ve pusetle birinci kata rampa olmadığı için tırmanmanın benim için mümkünatı yok!

Bunları fark edip bana "Boba 4G" alan kayınvalidem sağolsun, bu arada "Boba candır gerisi yalandır!"- demeden geçemeyeceğim, her yere bobayla gitmenin de imkanı yoktu

"Hiç sokağa çıkmayı denemedin mi?" derseniz, denedim. Bir kez sıkıntıdan öldüğüm için kızı Bobaya koydum. Bebek çantasını bir koluma taktım. Arabayı kapadım bir koluma taktım. Taksiye bindim ve avm'ye gittim. Yemin ediyorum tutulmayan yerim kalmamıştı! Bir kez daha sokağa çıkmaya teşebbüs edişimde şu an merdivenlerden puseti nasıl indirdiğimi vallahi hatırlamıyorum. Ama çıkarken apartman önünde oynayan ufak kızlardan yardım istedim. O derece :)

İsyanlar isyanları kovaladı :) Zaten en baştan istediğim arabayı (Bugaboo Bee) alamamıştım. Yani birileri almamıştı :( Bende Maclaren Bmw'ye heveslenmiştim. Tam baston alacağıma yakın fiyatı nasıl olduysa 600 tl arttı. Sinirlendim ve ondan da vazgeçtim. Aklıma ilk olarak Quest almak geldi. Sonuçta ayak kısmı uzuyor, tam yatıyor ve penceresinden bebeği görüyordun. Ama o renkleri!!! Hiç beğenmedim. Bir tek şampanyası fena değildi, o da aynı bizim arabaya benziyor.

Triumph'ı ilk gördüğümde bayıldım <3 Böylelikle de benim oldu. Elbet bir puset konforu yok. Yere çok yakın oluşu da tedirginlik veriyor. Bebemin minik ayakları aşağı sarkıyor, onu görememek benim için çok acı.  Sürekli durup -5 dk da bir- kontrol ediyorum. Çünkü ben hala diğer arabayı bile kendime bakarak kullanıyorum. Kontrol delisi de değilim ama kıskancım galiba :D 

Ama Triumph yağ gibi kayıyor, mükemmel manevra yapıyor, kaldırımlardan hop diye çıkıveriyor. "Hop" diye açılıp, kapanıyor. Süper pratik bir yağmurluğu var.

Bu arada ayak kısmı uzamıyor, penceresi yok ve tam yatmıyor. Ve kapandığı zaman tekerlek kısmı tentesine değdiğinden sürekli leş gibi oluyor.

Tabii merdivenlerden Triumpla 'da inip çıkmak zor ama en azından tek başıma basamakları atlata atlata indirip çıkarabiliyorum. Kızı tek elime alıp, omzuma arabayı atıp henüz bir yere gitmişliğim yok. Zaten omuza takma olayını pek pratik bulmadım. Yine de ağır yani, 6 kg araba :)

Şimdi Armadillo Sidar varken kullanılan, Triumph ise tek başıma ya da annem vs. geldiğinde kullandığım bir araba oldu. Sanırım kendisi tatillere de bizimle teşrif edecek.

Triumph maceralarım şimdilik bu kadar!

Sevgiler

<3
4 yorum:

 1. Okuduğum yazıdan bir nane anladıysam arap olayım..
  Anla artık bu konuda ne kadar cahilim ya.:(
  O dediklerin bebekleri taşıdığınız zavazingolar olsa gerek, bir iki foto koysaydın :)
  Pek cahilim ya . Ay sinir oldum kendime..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha haklısın valla :)Bizde işin içine girince öğrendik herşeyi:) Ben burayı koşturmacalardan yine salladım çekeyim bebemi bastonunda da ekleyeyim :D

   Sil
  2. Ay birde bastonlarımı varmış:)
   Şu işin içine girip kafayı sıyırmak istiyorum bunlarla.. Belamı arıyorum vena bastonların en güzelini alayım:)

   Sil
  3. İşin içine girsen bir türlü girmesen bir türlü :)

   Sil

Yorumlarınız benim için önemli..